Upozornenie na zmenu programu

Milí priaznivci kultúrneho leta,

dovoľujem si vás pozvať už túto sobotu 15. júla 2017 na Mariánske námestie, kde sa predstavia: La3no Cubano a Bubnová show Rytmika – Drumstas.

Zároveň upozorňujem na zmenu programu: začiatok hudobného vystúpenia sa z technických príčin posúva z 18.00 hod. na 20.00 hod. Za porozumenie ďakujeme.

Bližšie informácie:

La3no Cubano: je multižánrová slovenská kapela fungujúca od roku 2005. Spočiatku išlo o zoskupenie perkusionistov, hrajúcich rytmy z celého sveta – africké, latinsko-americké, arabské, cigánske, balkánske, drum&base či funky. Odtiaľ názov „world music“. Postupne sa k nim pridávali melodické nástroje (husle, klávesy, saxofón či basgitara) a vyprofilovala sa tak súčasná PLNOKRVNÁ zostava. La3no Cubano JE DOBRE NAMIEŠANÝ WORLDMUSIC KOKTEJL SO SVIEŽOU PRÍCHUŤOU SLOVENSKÉHO FOLKLÓRU. Info z http://www.la3nocubano.sk/ .

Bubnová show Rytmika – Drumstas: telo je hudobný nástroj, ktorý sa dá sa vzdelávať v každom veku. Každý človek má rytmus (srdce, dych, chôdza, spánok, atď). Našimi aktivitami budíme prirodzený rytmus, ktorý je v každom z nás a následne ho rozvíjame. Dvere EBŠ Rytmika sú otvorené pre všetkých, ktorí chcú svoj rytmus rozvíjať a bubnovanie využívať profesionálne, rekreačne alebo to chcú iba skúsiť. Bubnovanie rozvíja hudobné cítenie a zároveň podporuje komunikáciu, tvorivosť, sebavyjadrenie, sociálne cítenie… „Každý človek má rytmus“. Vznikli v roku 2003 a spájajú ľudí s hudbou prostredníctvom ich bubnovačiek, workshopov, kurzov a koncertov. Majú skúsenosti s vedením bubenícko-rytmických aktivít s viac ako 1 500 skupinami (cez 10 000 ľudí). Viedli workshopy aj vo Francúzsku, Nemecku, Rakúsku, Čechách a vo Fínsku. Info z http://www.rytmika.sk/ .